کلیت روده و درمان‌ های هومیوپاتی

1)    عفونی شدن روده توسط میکربهای مختلف مانند:   shigella, e.coli, salmonella
2)     ناشی از بیماری های دیگر گوارشی نظیر :  crohn,s disease, ulcerative colitis
3)     کم خون شدن روده بعلت پیچش روده ها و فتق
4)    جمع شدن مقدار زیادی از کلاژن یا لنفوسیت ها
5)    بعضی از مواد شیمیایی که باعث کم خونی در روده می شوند.

علائم کلیت :
1)    دل درد و دل پیچه
2)     اسهال
3)    درد در ناحیه مقعد
4)    Tenesmus
5)    بروز خون و بلغم در مدفوع
6)    بی قراری برای عمل دفع
7)    احساس پر خوردی و سنگینی در شکم
8)    تب، تشنگی ، خشکی بدن
9)    شوک
10)    کاهش وزن بدن

تشخیص کلیت :
ابتدا بایستی تاریخچه‌ای از آغاز بیماری و دوره‌های آن را از بیمار جویا شد. سپس بیمار را بطور دقیق معاینه نمود . آزمایش خون و بررسی تعداد گلبولهای خون در مرحله‌ی بعد به انجام می رسد. همچنین   الکترولیت‌های بدن، آزمایش مدفوع، توموگرافی، سیگوئیدگرافی و کلونوسکوپی و X-ray از شکم را بایستی بررسی نمود.
درمان کلیت به روش طب رایج :
اساس" در این روش تنها از داروهای ضد التهاب و مسکن استفاده می شود و در بعضی شرایط جراحی پیشنهاد می گردد.
درمان کلیت به روش هومیوپاتی :
هدف هومیوپاتی نه تنها از میان بردن علائم کلیت روده است بلکه یافتن علل و ریشه ی این بیماری است تا فرد در برابر این بیماری برای همیشه مصون بوده و هرگز مستعد پذیرش این اختلال نگردد. در این روش فردیت بیمار نقش مهمی را ایفا می کند. از آنجایی که هر شخص منحصر بفرد است نیاز به داروی منحصر بفرد خود را دارد بطوریکه منطبق بر علائم خاص او باشد. پس برای یافتن داروی مناسب باید با پزشک هومیوپات با تجربه مشورت شود . هومیوپاتی نوعی کلی‌نگری (Holistic) به شمار می‌آید که از پرطرفدارترین روشهای پزشکی مکمل در جهان محسوب می‌شود. در این روش کلیت بیمار در نظر گرفته می‌شود. بدین معنی که نه تنها علائم جسمی بلکه علائم روحی، روانی و بهداشتی او نیز بررسی می‌گردد. بطوریکه بیمار به سلامتی و تندرستی دائمی دست یابد. رایج‌ترین داروهای هومیوپاتی  در درمان کلیت روده عبارتند از : 
Sulphr, mag-c, china- lach, selenium, thuja, belladonna, colch.
تشخیص دارو برای هر بیمار بستگی به علت و ریشه‌ی بیماری در هر فرد دارد، همچنین اندام آسیب‌پذیر، نوع درد، کمیت و کیفیت واکنش بیمار در برابر علائم، همگی در انتخاب داروی موثر دخیل می‌باشند. برای حصول به بهترین نتیجه به پزشک هومیوپات لایق و کارآمد مراجعه فرمائید.

/ 0 نظر / 27 بازدید