درمان به روش همیوپاتی

تصویر دکتر فردریش سامویل هانمن بنیانگذار طب همیوپاتی(۱۷۷۵-۱۸۴۳ آلمان)

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آذر 1389ساعت 11:17  توسط واشهری  |  8 نظر
نحوه درمان به روش همیوپاتی

من سعی دارم این وبلاگ رو به زبان ساده و برای فهم عموم بنویسم تا از این طریق آگاهی عمومی رو در مورد همئوپاتی افزایش بدم ، پس ازهمکارای عزیری که احیانا این وبلاگ رو می خونن معذرت می خوام اگر کمی ساده نویسی کردم  .

 

امروز در مورد هومیوپاتی و نحوه درمان به وسیله این علم براتون توضیح میدم :

همیوپاتی از دو بخش "همیو"   یعنی    "مشابه"     و "پاتی" به معنی    "درمان"   درست شده.

نمیدونم چقدر درمورد انواع درمان اطلاع دارید .

ما 3 نوع درمان داریم :

1-  آنتی پاتی

2-  آلو پاتی

3-  همیوپاتی 

 

 

برای توضیح  هر یک از انواع درمان لازم اول براتون در مورد تاثیرات اولیه و تاثیرات ثانویه یک توضیح کوچیک بدم و بعد بپردازم به نحوه درمان به وسیله هریک از این نگرش ها .

 

ببینید وقتی شخصی یک دارو رو استفاده می کنه ، این دارو یک تاثیرات اولیه وکوتاه مدت به صورت سریع در بدن مصرف کننده دارو ایجاد میکنه که به اون واکنش اولیه یاPrimary Action  میگن .

 

اما بعد از مصرف دارو بدن شخص،  در مقابل همین Primary Action  اقدام به یک واکنش معکوس و قوی تر و در زمان طولانی تر برای برگردوندن بدن به وضعیت قبلی می کنه که به اون واکنش ثانویه یا Secondry Action میگن.

 

ببینیم این تاثیر رو شما دوستان کجا دقیقا باش روبرو شدین ودرک کردین.

 

روزهای زمستونی رو دیدید وقتی دستتون یخ می کنه ، و شما به خونه بر میگردید ، بعد ازمدتی دست از مقدار طبیعی گرم تر می شه و بعد به حالت اولیه یعنی درجه حرارت طبیعی برمی گرده ؟

 

ببینیم چه اتفاقی می افته تو این حالت.

بعد از اینکه دست شما در معرض سرما قرار می گیره ، دست شما به این سرما  یک واکنش اولیه و سریع به  صورت یخ کردن  نشون میده و وقتی شما دستتون رو گرم می کنید، بدن شما اقدام به واکنش ثانویه کرده  که معکوس  و در زمان طولانی تر در خلاف جهت سرما که همون گرم شدن دسته انجام میده و دست شما از حالت طبیعی گرم تر میشه  و بعد به حالت اولیه بر می گرده .

 

پس یخ کردن دست واکنش اولیه و گرم تر شدن دست واکنش ثانویه تو این مثال بود که همیشه

۱-  شدت واکنش اولیه بیشتر از شدت واکنش ثانویه است .

۲-  سرعت واکنش اولیه بیشتر سرعت واکنش ثانویه است .

۳-  جهت واکنش اولیه خلاف جهت واکنش ثانویه است .

۴- اثر واکنش ثانویه عمیقتر از اثر واکنش اولیه است.

خوب حالا آنتی پاتی رو براتون توضیح میدم ببینیم چگونه عمل می کنه.

 

 وقتی شما برای یه مشکلی به پزشک مراجعه می کنید پزشک دارویی رو به شما میده که تعریف اون دارو توی علمی که داره به اون روش شما رودرمان میکنه اینه :

-دارو سمی است که  علامت های اولیه ایجاد شده در شخص مسموم به اون سم،  خلاف جهت علامتهای ایجاد شده دربیمار می باشد .

 

( دقیقا به خاطر همین مشکل هم هست که پزشکان همواره اصرار دارند تاافراد بدون تجویز پزشک اقدام به مصرف دارو نکنند چون تمام این دارو ها یک نوع سم هستند ).

 

یک مثال میزنم:

وقتی شما به خاطر سرما خوردگی به پزشک مراجعه می کنید و میگید که بینی شما کیپ شده،  این کیپ شدن به خاطر تورم رگهایی که توی بینی شما هست و بر اثر التهاب متورم شده.

 

حالا پزشک به شما سمی رو میده که علامت اولیه شخصی که با اون سم مسموم شده اینه که رگهای بینی شخص مسموم جمع میشه .تا اینجا اشکالی وجود نداره . شما دارو رو مصرف می کنید و فکر می کنید که خوب شدین اما در ادامه و در طولانی مدت واکنشهای ثانویه بدنتون شروع میشه البته با قدرت بیشتر و شما بعد از چند وقت با یه مریضی جدید  و قوی تر برمی گردید پیش دکتر .

 

در این شرایط دکتر فکر میکنه شما یه بیماری دیگه گرفتید و دوباره شما رو آنتی پاتی میکنه و دوباره شما خوب میشید اما دوباره بعد از چند وقت ، واکنش ثانویه بدن به اون تغییر بدنتون ( ناشی از مصرف دارو )شروع میشه اما دوباره قوی تر و این روند ادامه پیدا می کنه وشما هر روز ضعیف تر میشید . 

( آنتی پاتی ، همیشه من  رو یاده  عملکرد گ ش ت  ا ر ش ا د می ندازه) و علت بدتر شدن اوضاع را واکنش ثانویه جامعه به عملکرد اونها می دونم 

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 12:13  توسط واشهری  |  8 نظر
تفاوت همیوپاتی و آنتی پاتی

خوب حالا یه چیز جالب هم در مورد آنتی بیوتیکها براتون بگم (البته با عرض پوزش از کلیه پزشکان طب رایج که این مطالب رو میخونن میگم ).

 

همون طور که شاید میدونید آنتی بیوتیک از دو بخش" آنتی" به معنی "ضد" و بیوتیک به معنی "حیات" تشکیل شده یعنی کسی که این دارو رو ساخته ، اسمش رو گذاشته "ضد حیات" جالب اینه که وقتی توی یک ماده ای آنتی بیوتیک باشه میکروب یا باکتری ( بر خلاف تصور ما که فکر می کنیم این ماده رو میخوره و مسموم میشه و میمیره ) با اون حجم مغز و شعور ، اونقدر اون ماده رو نمی خوره تا از گرسنگی میمیره اما متاسفانه ما انسانها دانسته یا ندانسته با دست خودمون اون را وارد بدنمون می کنیم و توقع داریم درمان بشیم.

 

در ضمن جالب بدونید یکی از نتایج بد استفاده از آنتی بیوتیکها و کلا روشهای آنتی پاتی اینه که هر روز ویروسها و باکتریها و میکروبها نسبت به این مواد مقاوم تر و قوی تر می شن و ما مجبوریم برای مبارزه با اونها سمهای قوی تر رو بسازیم و به خورد بیماران بدیم .به همین دلیل هم هست که هرساله تعدادی از داروهایی (که سالیان دراز توسط پزشکان تجویز می شن در طولانی مدت آثار منفی اونها معلوم میشه ) توسط سازمان بهداشت و غذای آمریکا (FDA) از کتابهای پزشکی که هرساله تجدید چاپ میشه به عنوان داروهای خطر ناک معرفی و حذف می شه .

 

 

ضمنا بر اساس آخرین تحقیقات میزان بیماریهای عفونی در آمریکا نسبت به سال 1500 میلادی یعنی 500 سال پیش تغییری نکرده و این یعنی آنتی پاتی در از بین بردن بیماریهای عفونی نا موفق بودن .

 

حالا بریم سراغ همیوپاتی و درمان به این روش :

 بر اساس نگرش همیوپاتی وقتی شخص بر اثر داشتن suscebtibility  یا همون استعداد بیمار شدن ( که میتونه بر اثر نوع زندگی، نوع غذا ، شرایط ژنتیک ، بیماریهای منتقل شده از نسلهای گذسته و... ) بیمار میشه ، این بیماری بر روی نیروی حیات انسان اثر می گذاره و اون رو از حالت داینامیک وتعادل خودش خارج میکنه .

 

در ادامه برای اینکه نیروی حیات که ظریف ترین بخش یک موجود زنده است به حالت تعادل بر گرده این شوک رو به ترتیب به فکر منتقل میکنه و فکر هم به احساسات و احساسات هم در نهایت به جسم وارد می کنه و هر کدام از این بخشها به فراخوره ماهیت تنش و ماهیت خودشون اون بیماری رو به صورت خاص خودش نشون میدن .

 

برای درک بهتر مسئله یه مثال ساده میزنم که میتونه در درک نحوه درمان به روش همیوپاتی به ما کمک کنه :

  حدود 20 سال پیش اگر یادتون باشه یه فیلم سینمایی نشون داد که توی اون فیلم،  پسری که نقش شخصیت اول فیلم رو بازی می کرد وارد یه خونه

متروکه شد و بر اثر ترس تمام موهاش یک دفعه ریخت .

پسر بر اثر استفاده از یکسری داروهای عجیب و غریب مو در آورد اما با رشد چند سانتی متری دردقیقه ، مشکل ادامه داشت تا اینکه بالاخره مشخص شد راه درمان اون پسر اینه که دوباره وارد اون خونه متروکه بشه و با وضعیتی که نتونسته اون رو حل کنه مواجه بشه و اون این کار رو کرد و درمان شد .

حالا ما در درمان همیوپاتی و از طریق داروها  و ایجاد یک بیماری مصنوعی ،مجددا نیروی حیات رو با وضعیتی که با اون مواجه شده بود و نتونسته اون رو حل کنه مواجه می کنیم ( یعنی علامت اولیه دارو هم جهت با علامت بیماری است ) و از این طریق نیروی حیات اون موضوع رو حل کرده ( و از طریق نیروی واکش ثانویه که قوی تر و عمیق ترو طولانی تره بیمار رو درمان می کنیم ) و مراحل در مان مجددا به سمت فکر سپس و احساسات و درنهایت به جسم میرسه و درمان تکمیل میشه .

 

ادامه مطلب رو در روزهای بعد براتون مینویسم.

 با آرزوی سلامت برای همه

+ نوشته شده در  جمعه پنجم آذر 1389ساعت 11:26  توسط واشهری  |  یک نظر
توضیحات بیشتر و یک نمونه از درمانها

خوب امروز یه مثال می زنم براتون برای اینکه ببینیم در درمان به روش های آنتی پاتی و هیوپاتی تفاوت در کجاست ....

 

 در نظر بگیرید شخصی دچار بیماری انگل میشه ، دکتر پس از بررسی و اطمینان از وجود انگل به وسیله آزمایش ، با توجه به نوع انگل اقدام به تجویزدارو و تعیین دز مورد نیاز برای دفع انگل میکنه .

 

داروی پزشک ،داروییه که به عنوان یک سم انگل کش است یعنی سمی که میتونه یک موجود زنده رو بکشه

 دارو مصرف میشه ، انگل میمیره و دفع میشه .

 

 

خوب حالا بیاییم مسئله رو یه طور دیگه بررسی کنیم اون هم به روش همیوپاتی:

 فرض کنید یه موجود زنده مثلا یک انسان میمیره و بدنش در جایی رها میشه ، پس از دو یا سه روز بدن اون کرم میذاره.

 

 

خوب پس نتیجه می گیریم که در بدن همه موجودات زنده در تمام طول دوره زندگی تخم انگل و ... وجود داره اما به دلیل اینکه سیستم دفاعی بدن قدرت شناسایی اون رو داره،  لذا به محض خروج کرمها از بدن توسط سیستم دفاعی شناسایی و کشته میشه ، اما درمورد شخصی که دچار انگل شده این سیستم کار خودش رو به صورت صحیح انجام نمیده .

 

 

پس در درمان همیوپاتی ما پس از بررسی علائم ،داروی مناسب وضعیت فعلی شخص رو انتخاب میکنیم و اقدام به برگرداندن انرژی حیات انسان( که مسئول حفظ سلامتی شخص است  )  به وضعیت تعادل دینامیک می نمایم.

 

 حال خود سیستم دفاعی ( بدون ایجاد کمترین مشکل برای اعضای دیگر انسان  مانند مشکلات ناشی از مصرف سم دردرمان آنتی پاتی ) آنگل ها رو کشته یا دفع می کنه . 

 

 

حالا می خوام چند تا از درمان های موفقم رو که نتایج جالبی داشته روبراتون شرح بدم :

 

1- بیمار آقایی بود 37 ساله متاهل که از 17 سال پیش و در زمان سربازی بر اثر ترس در هنگام خشم شب دچار ضعف در ناحیه مقعد شده بود که این ضعف موجب عدم کنترل بر روی مقعد و در نتیجه دفع غیر ارادی مدفوع به میزان خیلی کم شده بود . در ادامه با توجه به تفکرات مذهبی که شخص داشت و لزوم رعایت پاکی در هنگام انجام مناسک مربوطه شخص دچاروسواس شدید شده بود به طوری که گاها چندین ساعت رو صرف استحمام می کرد و نهایتا بدون احساس رضایت از پاک بودن  ار حمام خارج میشد .

 

تفکرات وسواسی آرام آرام موجب میشد که شخص نتونه برخی از عباداتش رو درست انجام بده که این امر موجب ایجاد احساس شدید گناه دربیمار شده بود . در ادامه احساس شدید گناه موجب ایجاد توهم صحبت با شیطان برایش شده بود ( در این لحظه شرح حال رو با گریه تعریف می کرد )که شیطان در هنگام انجام عبادات به او می  گفته که تو پاک نیستی و حق

خواندن نماز یا قرآن رو نداری .

  این وضعیت به شدت موجب درگیریهای ذهنی و افسردگی و ... در شخص شده بود .

 

علامتهایی که برای شخص گرفتم اینها بود

 1-     RECTUM - INVOLUNTARY stool - fright, after

2-     MIND - DELUSIONS - devil – sees

3-     MIND - AILMENTS FROM – fear

4-     MIND - WEEPING – easily

داروهایی اونها به ترتیب

1-     op – phos- verat- gels

2-     Anac- bell- hell- hyos-manc-op-plat-puls-zinc

3-     Acon-bell-caust- gels- op-ign

4-     Caust-op- puls-sep

همونطور که میبینید داروی op در هر 4 علامت وجود دارد

 

داروی OP رو انتخاب یک دز تجویز کردم

 

بیمار بعد از یک ماه  بامن تماس گرفت  و گفت بعد از مصرف دارو  چند روز ضعف درناحیه مقعد بیشتر شده بوده و سپس کم میشه ضعف و از بین میره.

 

، بیمار خیلی شاد بود نکته ای که جالب بود ابن بود که گفت بعد از 17 سال که نتونسته بود شعر بگه مجددا طبع شعرش بر گشته بوده و در یک مجلس به صورت فعل البداهه چندین بیت شعر گفته .

 

حالا اگر بیمار مورد نظر رو بررسی کنید می بینید که کلمشکل از یکجا شروع شده و خودش رو صورت دو عامل یکی در ذهن یه صورت گریه و توهم و یکی به صورت اون بی اختیاری نشون داده  .

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم آذر 1389ساعت 16:42  توسط واشهری  |  یک نظر
پاسخ یکی از دوستان

درپاسخ به سوال دوست عزیر آگیپ

 

باسلام

امیدوارم همیشه سلامت باشید

سوال فرموده بودید که آیا این روش درمان مجوز قاونی دارد یا خیر ؟هم‌اکنون از هومپوپاتی درشبکه‌های درمانی بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان به عنوان یکی از روش های درمان بیماری های حاد و مزمن استفاده می‌شود و دارای مراحل آموزش اکادمیک می‌باشد.

 

 

 سازمان غذا و داروی آمریکا ‪ FDA‬ کلیه داروهای هومیوپاتی را تحت عنوان

فارماکوپه هومیوپاتی آمریکا The Homœopathic Pharmacopœia of the

United States به‌رسمیت شناخته است .

 

هم اکنون این روش درمانی در کشورهای انگلستان، آلمان، فرانسه، هلند، سوئد، کانادا، آمریکا، هندوستان، پاکستان و برزیل و بسیاری از دیگر کشور ها خدمات درمانی به بیماران ارایه می‌دهد. سازمان جهان بهداشت در کتابی تحت عنوان مروری بر جایگاه طب مکمل/سنتی به تفصیل راجع به جایگاه هومیوپاتی در نظام بهداشتی کشور های مختلف توضیح می‌دهد.

 

 


یکی از سازمان های بزرگ بین المللی در زمینه هومیوپاتی جامعه بین المللی پزشکان هومیوپات است  که ایران نیز عضو آن می‌باشد. در ایران نیز شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت در سال ۱۳۷۴ هومیوپاتی را به عنوان یک روش درمانی مورد تایید دانست. در سال۱۳۷۷ وزیر بهداشت وقت دستور العمل تعیین تکلیف پزشکان شاغل به هومیوپاتی را به واحد های تابعه ابلاغ کرد و در سال ۱۳۸۱انجمن هومیوپاتی ایران تشکیل شد و هم اکنون مشغول به کار است. این انجمن با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی برای ساماندهی هومیوپاتی در کشور تلاش می‌کند. 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 171 بازدید