دانشگاه بردسکن کارشناس آموزش ابتدایی
 
علمی کاربردی فرهنگی هنری قرآنی نهج البلاغه ورزشی ادبی تحقیقی پژوهشی فلسفی روانشناسی مشاوره ومطالب جذاب


آیفون اطلاعات کاربران را مخفیانه ذخیره می‌کند

 

ICTna.ir - در حالی که بیشتر کاربران از این جریان  مطلع نیستند، کارشناسان بر پایه یک مطالعه جدید نشان دادند که گوشی هوشمند آیفون تمامی اطلاعات مربوط به فعالیت‌های کاربر را با جزئیات کامل در خود ذخیره می‌کند و زمانی که آیفون به رایانه لوحی Mac متصل می‌شود، این اطلاعات به صورت خودکار وارد رایانه می‌شوند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) هنوز شواهدی دال بر استفاده اپل از اطلاعات  مذکور به دست نیامده است و همچنین بررسی‌ها نشان داده که این اطلاعات  روی سرور اپل ذخیره نشده‌اند. اما کارشناسان اعلام کرده‌اند که کلیه دستگاه‌های الکترونیکی اپل  که به سیستم‌عامل iOS 4 مجهز شده‌اند این اطلاعات از جمله موقعیت جغرافیایی کاربر را در خود ذخیره می‌کنند.

 

"آلاسدیر  آلان"(Alasdair Allan) و "پیت واردن"(Pete Warden) از برنامه‌نویسان ابزارهای آیفون موفق به ساخت ابزار متن‌باز جدیدی موسوم به  iPhone Tracker شده‌اند که می‌تواند اطلاعات ذخیره شده مربوط به موقعیت جغرافیایی کاربران را دریافت و آن را روی نقشه نشان دهد. این ابزار به کاربر امکان می‌دهد مسیرهایی که با آیفون خود سپری کرده است را با جزئیات کامل زیر نظر بگیرد.

 

واردن در این  خصوص توضیح داد: «شرکت اپل با ذخیره  اطلاعات مربوط به حرکات کاربران  به افراد و گروه‌های مختلف امکان  می‌دهد تا در جریان کلیه فعالیت‌های صورت گرفته توسط صاحب گوشی قرار بگیرند».

 نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/۳/۳٠ توسط حسین سالاری
تمامی حقوق مطالب برای دانشگاه بردسکن کارشناس آموزش ابتدایی محفوظ می باشد
Online User

ایران اسکین

  • کد نمایش افراد آنلاین